رابطه نصب نمایشگر شهری با ایجاد ترافیک شهری

استفاده از تلویزیون شهری در میدان ها و خیابان ‌های شهرهای بزرگ مثل تهران، مشهد، اصفهان، شیراز  و حتی سقز و میانه با انتقادهایی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی مواجه شده است.

در حال حاضر در فضای رقابتی تولید محصول و ارائه خدمات، قیمت تلویزیون شهری تبلیغات شهری جایگاه خاصی پیدا کرده؛ به گونه ای که در چند سال اخیر هر روز بر تعداد تابلوهای روان در سطح شهرهای بزرگ اضافه شده است. در واقع هدف عمده تبلیغات شهری یاری رساندن به افزایش سطح آگاهی در تبلیغات آموزشی و بالا بردن قدرت انتخاب مردم در تبلیغات تجاری می باشد.

این راهکار تبلیغاتی  به خاطر زیبایی ، جذب مخاطب و تنوع یکی از شیوه های تبلیغاتی قبول شده در کل دنیا شمرده می شود. با گسترش راه های تبلیغاتی تابلوهای کوچک رفته رفته جای خود را به تابلوهای بزرگ دادند و اکنون فروش تلویزیون شهری برای تبلیغ محصول ها و اطلاع رسانی وارد شهر های بزرگ و کوچک گشته اند.

اولین تلویزیون شهری چند سال پیش به تهران آمد و در میدان های بزرگ شهر مثل میدان ونک ، تجریش و هفت تیر تعبیه شد. یکی از نکته های مهم در زمینه خرید تلویزیون شهری مکان یابی مطلوب جهت جذب مخاطب و جلوگیری از نتایج منفی آن می باشد. برخی کارشناسان باور دارند گذشته از اثرات اقتصادی، به کار گیری نادرست از روش تبلیغات شهری برخی مواقع به یک معضل بدل شده و به پدید آمدن آلودگی‌ های دیداری شهری منتهی شده است. به این دلیل نصب تلویزیون شهری از همان ابتدا با عکس العمل هایی روبه رو شد.

نظرات مختلف درباره نصب نمایشگرهای شهری

مسوولان راهنمایی و رانندگی  در آن هنگام از مکان یابی غلط برای نصب تلویزیون شهری با توجه به شلوغی و ترافیک میادین بزرگ شهر انتقاد کردند. آنها باور داشتند که نصب این تلویزیون ها به خاطر تاثیر رنگ و نور در جلب توجه رانندگان و کم شدن تمرکز آنها در زمان رانندگی باعث بیشتر شدن تصادف ها و ترافیک شهری در این ناحیه های می شود.

ولی جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در همان موقع  در جواب به این نظرات ، نصب بیلبوردهای تبلیغاتی  و تلویزیون های شهری در بزرگ ‌راه ها و معابر را راهکار تبلیغاتی متداول در اکثر شهرهای بزرگ جهان خواند و بیان داشت: تبلیغات محیطی روی ساختمان ها، انواع نورپردازی ها، آگهی های تصویری و نوشتاری در بزرگ ‌راه ها، اتوبان ها و معابر قسمتی از زیبایی های شهری به حساب می آید که شهرهای ما و به خصوص پایتخت نیز از آن مستثنی نمی باشند.

مسئولان شهرداری در مقابل انتقاد های مسوولان راهنمایی و رانندگی برای نامطلوب بودن محل نصب برخی از این بیلبوردها و تلویزیون های شهری تاکید کردند که جهت نصب بیلبوردها و تلویزیون های شهری در بزرگراه ها و معابر شهر مسلما بررسی های کارشناسی انجام می شود و در صورت تصویب به مرحله اجرا در می آید.

به باور آنها از آنجا که این تلویزیون ها با هدف تبلیغات و جذب مخاطب زیاد در سطح شهر نصب می گردند پس ضرورت دارد که در ناحیه های پرتردد نصب شوند. به گفته مسئولان شهرداری، در ستاد مشترکی با حضور نمایندگانی از سازمان زیباسازی، معاونت حمل و نقل و ترافیک و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، بعد از انجام هماهنگی های موردنیاز در این ستاد و در نظر گرفتن بررسی های شهری، برای نصب هر بیلبورد یا صفحه نمایش بزرگ تصمیم گیری می شود.

نصب تلویزیون های شهری در میادین بزرگ

با بیشتر شدن تعداد تلویزیون ‌های بزرگ در میادین بزرگ و ناحیه های شلوغ نقدها نیز فروکش کرد ولی مسئوولان راهنمایی و رانندگی باز باور داشتند که در موقع نصب تعدادی از این تلویزیون ‌های شهری مکان یابی مطلوبی انجام نشده و این قضیه سبب پدید آمدن مشکلات ترافیکی شده است.

نتیجه های یک تحقیق در آمریکا بیان می کند که هفتاد درصد راننده ها تابلوهای تبلیغاتی را مشاهده می کنند و ۶۳ درصد راننده ها آن ها را مطالعه می کنند و در این صورت می توان تخمین زد که در صورت مکان یابی نامطلوب این قضیه چقدر می تواند بر ترافیک و یا اتفاق تصادف ها اثرگذار باشد. با این حال با ورود این ابراز تبلیغاتی به سایر شهرهای بزرگ مثل مشهد، اصفهان ، شیراز و حتی شهر های کوچک تر مانند سقز و میانه انتقاد ها در ارتباط با مکان یابی نامطلوب در این شهرها هم دوباره بر سر زبان ها افتاد.

در سایر کشورها هم مخاطب این تلویزیون ها اکثرا عابران پیاده می باشند پس  تلویزیون ها  در محل هایی تعبیه می شوند که  در معرض دید عابرهای پیاده باشند نه سرنشینان ماشین ها. با این حال آنچه که باعث شده اجاره تلویزیون شهری در حال حاضر به سرعت در تبلیغات شهری در جهان مورد قبول واقع شوند اثر گذاری سریع بر مخاطب می باشد.

متخصصان باور دارند که انتقال پیام در بیلبوردهای تبلیغاتی به صورت بصری بهتر از نوشتاری است چونکه خواندن و درک پیام های نوشتاری زمان و دقت زیادی می خواهد؛ در صورتی که پیام های بصری با سرعت زیادی انتقال می یابند. بر این پایه اگر دانش تبلیغات در به کارگیری از این ابزار تبلیغاتی به خوبی مورد استفاده قرار گیرد می توان تلویزیون شهری را موفق تر به حساب آورد. ولی در برخی زمانها این تبلیغات به خاطر نور بیش از حد یا به کارگیری از رنگ های بد باعث سلب آسایش شهروندان می شود تا جذب مخاطب. به این صورت به نظر می آید توجه به این نکته ها و استفاده از نظرات متخصصان زمینه تبلیغات، روانشناسی و گرافیست می تواند به بالاتر رفتن آگاهی شهروندان که هدف تبلیغات شهری است یاری رساند.

 

 

گروه تولیدی بازرگانی ال ای دی پانل طراح و سازنده تخصصی تلویزیون های تمام رنگی شهری محصولات خود را با بالاترین كیفیت و به صرفه ترین نرخ به شما مشتری های عزیز ارائه می دهد. محصولات خارج سالن این شرکت كاملا آفتاب دید، ضد آب (قابل شست و شو)، ضد ضربه، ضد رطوبت، حرارت و گرد و غبار بوده و دارای 24 تا 60 ماه گارانتی بدون قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش هستند و با بالاترین كیفیت و شدت نوردهی به بازار عرضه می شوند و بنا به درخواست و سفارش خریداران در ابعاد و تراكم دلخواه شما ساخته شده و در اسرع وقت تحویل داده می شوند.

 

ما اینجا هستیم:

 تهران | خیابان ستارخان | روبروی برق آلستوم | پلاک ۷۵۴ | واحد ۱

 55 97 29 44 - 021

13 22 479 - 0912

 info@ledtvco.com

 

 

تمامی حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به تلویزیون شهری هما می باشد. Copyright © 2019 ledtvco.com

 

طراحی سایت توسط هلدینگ دیاکو