تولید کننده تلویزیون شهری با بهترین قیمت برای خرید و اجاره

چگونه ماژول ال ای دی مرغوب را تشخیص دهیم؟

چگونه ماژول ال ای دی مرغوب را تشخیص دهیم؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ماژول ال ای دی تک رنگ به صورت طبیعی در اندازه های 16*32 سانتی متر ارائه می شود. در برخی زمان ها تنوع زیاد ماژول ال ای دی در بازار باعث گیجی استفاده کنندگان شده و کد نوشته شده بر روی PCB برد ماژول ال ای دی را مبنایی برای تشخیص کیفیت ماژول ال ای دی تابلو روان قرار می دهند.

 برای نمونه ماژول ال ای دی قرمزP10 1R-806 AW ، ماژول ال ای دی 806 ،ماژول 706 ،ماژول ال ای دی 701 ،ماژول سبز و ...

 حال آنکه این روش کاملا اشتباه است و کدهای نوشته شده در عقب ماژول ال ای دی اثری بر کیفیت ماژول ال ای دی تابلو روان ندارد و تنها با مصرف این کدها می توان متوجه شد که نقشه سیم کشی برد ماژول ال ای دی ردست است یا نه.

 مولفه های اثر گذار در  ماژول ال ای دی تابلو روان شامل ماژول ال ای دی تک رنگ 

1.  نوع چیپ ال ای دی ماژول تابلو روان

 2.  دستگاه کپسولیشن ال ای دی  

 این امکان وجود دارد که چیپ ال ای دی از نوع مرغوب باشد اما عملیات کپسولیشن به درستی انجام نشده و کیفیت ال ای دی را کم می کند و در نتیجه ماژول ال ای دی کیفیت مورد نظر را ندارد.

 3.  نوع  آی سی استفاده شده در ماژول ال ای دی تابلو روان

 کیفیت آی سی استفاده شده در ماژول ال ای دی تابلو روان و نوع برند آن در تابلو های بزرگ و تمام رنگ خیلی مهم است چون که خروجی آی سی های نامرغوب معمولا با ارور همراه می باشند و در نهایت نمی توانند تصویر شفاف و واضحی ارائه دهند.

 4.  متریال و ضخامت PCBبرد ماژول ال ای دی

 در صورتی که ضخامت کمتر از 1.6 میلی متر باشد ماژول ال ای دی از دوام خوبی دارا نیست.

 5.  رزین مرغوب 

 رزین استفاده شده در ماژول ال ای دی بایست مرغوب و مقدار آن به اندازه کافی باشد و هیمنطور بایست قابلیت ارتجاعی قابل قبولی نیز داشته باشد. 

 6.  متریال فریم ماژول ال ی دی

 که علاوه بر مقاومت مناسب نبایست با گذشت زمان و در مقابل نور خورشید تغییر حالت دهد.

 7.  شدت نور ال ای دی ماژول تابلو روان

 شدت نور ال ای دی رابطه مستقیم با کیفیت و قیمت ماژول ال ای دی و تابلو روان دارد، هرچه ماژول ال ای دی پرنورتر باشد قیمت تلویزیون شهری نیز بیشتر می شود .

 

شدت نور کاذب ال ای دی

 بایست از خرید ماژول ال ای دی  با شدت نور کاذب دوری کرد چون با تغییر مقاومت اکسترنال آی سی ,شدت نور کاذب به وجود می آید و باعث کم شدن ماندگاری ماژول ال ای دی می شود.

  بایست توجه داشت وارد کننده های متنوعی در بازار هستند که می توانند از تولید کنندگان معتبر و یا غیر معتبر ماژول ال ای دی خود را تهیه و به بازار ارائه کنند. با توجه به این شرایط  با تکیه به اعتبار و تجربه چندین ساله خود در زمینه واردات ماژول ال ای دی این تضمین را به شما مشتریان عزیز می دهد که با اطمینان خاطر ماژول ال ای دی مرغوب و سایر محصولات تابلو روان ال ای دی را  خریداری کنید

برای خرید هر نوع از وسایل تلویزیون شهری می توانید با بخش فروش تلویزیون شهری هما تماس بگیرید.

 

ماژول تک رنگ قرمز P10-1R 

ماژول ال ای دی ، ماتریسی از ال ای دی ها می باشد ، که رنگ چیپ ال ای دی استفاده شده در آن ال ای دی مشخص کننده رنگ ماژول ال ای دی است. ماژول ال ای دی در تراکم ها و رنگ های گوناگونی به بازار ارائه می شوند.

 تراکم های گوناگون ماژول ال ای دی

ماژول ال ای دی در تراکم های گوناگون  P3،P4،P5،P10، P13 و ... به بازار ارائه می شود.

 تراکم ماژول ال ای دی بر مبنای فاصله مرکز تا مرکز دو ال ای دی که در کنار هم قرار دارند تعریف می شود، این فاصله برمبنای میلی متر بیان می گردد به عنوان نمونه، ماژول ال ای دی تک رنگ قرمزP10-1Rنشانگر ماژول قرمزی است که فاصله مرکز تا مرکز هر دو ال ای دی آن 10 میلی متر است هرچقدر این فاصله کمتر باشد تراکم ماژول ال ای دی بیشتر می شود و شفافیت تصویر در تابلو روان ال ای دی و خرید تلویزیون شهری از فاصله نزدیک بیننده بهتر می شود.

نوع انتخاب ماژول ال ای دی از نظر تراکم به محل نصب تابلو روان و یا تلویزیون شهری و حداقل فاصله دید بیننده بستگی دارد به عنوان نمونه در فضاهای داخلی (Indoor) ماژول ال ای دی که تراکم ال ای دی هایش بالا است (فاصله مرکز تا مرکز ال ای دی ها کمتر است) مورد استفاده قرار می گیرد مانند ماژول ال ای دی P3، ماژول ال ای دی P4، مازول P5و ...

 فاصله مرکز تا مرکز مازول ال ای دی تک رنگ غالبا 10  میلی متر است. مثل ماژول ال ای دی تک رنگ قرمز P10-1R ،ماژول ال ای دی تک رنگ سبزP10-1G، ماژول تک رنگ سفید P10-1G و ...

 

انواع ماژول ال ای دی از لحاظ رنگ

با توجه به رنگ ال ای دی هایی که در ساخت بلوک ماژول ال ای دی به کار می روند رنگ ماژول ال ای دی  تعیین می شود ،ماژول ال ای دی تک رنگ از یک ال ای دی یک رنگ ساخته شده است مانند ماژول تک رنگ قرمزP10-1R .در صورتی که بلوک ماژول ال ای دی از 2 رنگ ال ای دی ساخته شده باشد ماژول ال ای دی 3رنگ را به وجود می آورد و در صورتی که از سه رنگ ال ای دی رنگ های اصلی (قرمز – سبز – آبی) تشکیل شده باشد و هرکدام از این ال ای دی ها یا به صورت خاموش و یا به صورت روشن کار کند ماژول ال ای دی هفت رنگ را تشکیل می دهد که امروزه استفاده ازاین نوع ماژول ال ای دی خیلی کم و تقریبا به صفر رسیده است.

 ماژول ال ای دی که از سه رنگ ال ای دی ساخته شده باشد و هرکدام از این ال ای دی ها توانایی نمایش طیف های مختلف یک رنگ را داشته باشند ماژول ال ای دی فول کالر را تشکیل می دهند.

 

 

تماس و مشاوره رایگان